Montaž - sadrokartony: LOGO


Ing. Jan Kubíček

tel: 774 528 055


EMAIL


Sádrokarton - montáž, úprava a prodej - sádrokarotnové systémy: dělící stěny ( příčky ), předsazené stěny ( před stěny ), podhledy ( stropy ), podkroví, plovoucí podlahy

Sádra je materiál, který člověk používal již velmi dávno, ovšem nápad spojit ji s papírem, vytvořit v podstatě sendvičovou konstrukci a omezit tak její křehkost byl patentován teprve až v roce 1891 v USA. Tento rok tedy znamenal vznik a představení sádrokartonu světu. Ovšem neměl podobu jakou má dnes, tu získal teprve později a neustále se vyvíjí. Dochází k vylepšování jeho vlastností přídavkem různých složek a látek. Výsledkem je například vyšší odolnost proti vlhkosti, či zlepšení ostatních mechanicko fyzikálních vlastností. Přídavkem skelného vlákna je například možné vyrobit velmi tenkou SDK desku snášející i malý poloměr ohybu.

Proč sádrokarton? Protože dnes je potřeba rychle a levně bydlet!

Sádrokarton je tedy poměrně nový produkt této doby a to že se tak masivně používá a mnohdy úplně nahradil jiné materiály je způsobeno celou řadou předností kterými disponuje. Mezi hlavními je potřeba zmínit rychlost montáže, která je mnohonásobná oproti klasickým zednickým postupům. Uvědomme si, že nejsme kromě tmelení, kde je limitující jen minimální teplota +5°C závislí na počasí a rozmarech přírody protože až na onu práci s tmely nepoužíváme procesy na bázi vody. Proto také montáž sádrokartonových konstrukcí patří do takzvané suché výstavby. Dalším plusem je čistota pracovního prostředí oproti zednickým pracím. Samozřejmě také nízká hmotnost a skladnost desek a profilů je důležitá pro transporty a přesuny. Estetičnosti a rozmanitosti použití se meze nekladou. Limitující je pouze vlhkost a omezená mechanická pevnost. Velmi zajímavá je kombinace s jinými materiály, jako je například dřevo, sklo, kovy, či plasty, vytvoří se tak zajímavý konstrukční prvek a vynikne obnažený trám či stojka. Jak již bylo řečeno sádrokarton je sádra a upravený papír. Jedná se tedy o v podstatě přírodní materiály. Sádrokarton je tedy naprosto ekologicky nezávadný. Změna životního stylu v Evropě vyžaduje rychlejší přizpůsobivost interiérů k měnícím se požadavků a potřebám dnešního člověka. To z dnes dostupných materiálů zvládá nejlépe právě sádrokarton. Je totiž snadno a rychle demontovatelný. Důležitá je také jeho nehořlavost. Zajímavá je vlastnost sádry vytvářející příznivé mikroklima -reguluje vlhkost v místnosti akumulací vlhkostí v době přebytku vlhkostí v ovzduší a v době nedostatku ji uvolňuje zpět, což má příznivý dopad na dýchací cesty člověka. No a na závěr nesmíme opomenout to co je dnes v podstatě nejdůležitější, tedy cenu. Ta je o mnoho příznivější, než u ostatních řešení a konstrukcí. Dnes mnohdy cena práce ve stavebnictví přesahuje pořizovací materiálové náklady a logicky je tak v zájmu každého investora rychlý průběh prací. No a právě v rychlosti sádrokarton nemá konkurenci, takže je i ve většině případů tím nejlevnějším a nejrozumnějším řešením.

Montaž - sadrokartony: LOGO